Xiaomi Note 6 Pro ve Note 7

Kullanıcı avatarı
Necati ÖNER
Yönetici
Makaleler: 0
Adınız ve Soyadınız: Necati Öner
Yaşadığınız İl: Ankara
Araba Marka Model: ChevroletTacuma
Kan Gurubu: A -Rh
İlgi Alanlarınız: Teknoloji
x 233
x 273

Xiaomi Note 6 Pro ve Note 7

Mesaj gönderen Necati ÖNER » 30 Oca 2019, 10:20

Çinliler telefon piyasasını ele geçirecek yakında. Huawei Xiaomi derken Oppo da resmen girdi ülkeye. Daha One Plus gibi bir sürü marka var.

Fakat Xiaomi 'nin fiyat performans olarak mükemmel sonuçlara imza atması yakın tarihte diğer markaları ciddi bi şekilde tehdit edecektir diye düşünüyorum.

Daha Note 5 i yani almışken note 6 proyu çıkarması akabinde hemen note 7 yi çıkarması çok şaşırtıcı. Aslında note 6 pro yerine note 5s veya plus gibi bi isimle çıkarsa daha iyi olabilirdi. Sadece ekran boyutu dışında pek fark olmadı. Biri 5.99 diğeri 6.26 inç. Ön kamerada note 5'te flaş varken 6 pro'da flaşın yerine ikinci kamera olarak yer vermişler. Ayrıca üstte çentikli ekran kullanmışlar.

Note 7 de ise kamera ve sağlamlık açısından biraz abartmışlar sanki ama belirttikleri gibi 48 mp 'i gerçekten sağladılar mı çok merak ediyorum. 6 pro' da 636 olan işlemci bunda 660. Pil yine aynı. Videolarda note 7 ile ceviz kırıp telefonla karpuz parçalayan yöneticileri var. Ayrıca telefonu kesme tahtası olarak kullandılar. Önde kamera çok küçük au damlası dedikleri gibi. Ekran kasa oranı süper bu telefonlarda.

Bu telefonların en büyük özelliği donanım ve fiyatları. Ayrıca yıllardır süren batarya sorununu nerdeyse mükemmel hale getirmişler. 4000 mah'lık performans yoğun kullanımda 24 saati sunuyor. Normalde 2 günü geçiriyor. Fiyatına göre kamerasıda mükemmel.

En çok kıyaslanan modeller arasında Huawei p20 lite var. Arada 700 800 lira fark var. Bu fark için Xiaomi 2 adım önde gidiyor.

Note 7 şu anda 6 gb olan modeli 240 dolar civarında, 4 gb ram olan modelide 200 - 210 dolar. 3 gb olanı ise 175 dolar seviyesinde. Henüz ülkemize girmedi. Dışarıdan getirip satanlar var. Bu telefonun aynısını zamzung üretse 3000 4000 tl arası satardı muhtemelen. Resmi yollardan gelen telefonun 2200, ithalatçı garantililerin 2000 rl civarında olacağını düşünüyorum.

Note 6 pro 1500 - 1750 bandında satılıyor. Çentikli ekran sevmeyen için ise Xiaomi Note 5 1400 1500 civarında. Malum yollardan imei atılanlar ise 300 400 lira daha ucuz. Devlet nedendir bilinmez (biliyoruzda neyse) imei kayıt ücretini fahiş bi şekilde 185'ten 500'e ordanda 618'e çıkarınca yurtdışı telefonunda çok bi nemi kalmadı artık. Ayrıca kaçak imei olayını çözmek içinde pek bi çaba sarfetmiyorlar. O kadar siteyi şikayet ettim tık yok!

Bu arada Note 7 o kadar hızlı ve çok satılmışki Çin dışına satışı baya bi gecikecek diye korkuyorlarmış ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim
1 x

Kullanıcı avatarı
Ferhat Ulus
Adınız ve Soyadınız: Ferhat ulus
Araba Marka Model: mondeo 2001 ov.
İlgi Alanlarınız: Kitap
x 30
x 12

Mesaj gönderen Ferhat Ulus » 01 Tem 2019, 10:42

2 haftadır Redmi Note7 kullanıyorum. Çok memnunum. Beklentilerimin çok üzerinde kaliteli çıktı. Bence f/p telefonlarında ilk 3'e oynar çok rahatlıkla.
0 x
:!: Dindar Müslüman, Milliyetçi Türk. :!:

Kullanıcı avatarı
Necati ÖNER
Yönetici
Adınız ve Soyadınız: Necati Öner
Araba Marka Model: ChevroletTacuma
İlgi Alanlarınız: Teknoloji
x 233